Bohužel, nezasíláme do této destinace.

přehled států kam zasíláme

Naše servisní místo bude dostupné opět zítra od 8:30. Zašlete nám prosím e-mail.

Lux CF 29

Perfektní maratonský karbonový bike. Nový celoodpružený 29er

mtbs

Vélo Vert

17.6/20

Vélo Tout Terrain

"Toto kolo je opravdu vynikající“

Nekompromisně lehký, efektivní a obratný - nový Lux CF kombinuje to nejlepší z úspěšného modelu Grand Canyon CF SLX 29 a vynikajícího celoodpruženého fulla Nerve CF, což stvořilo perfektní, celoodpružený 29-ti palcový maratonský XC model. Na rámu je použito revolučního řešení karbonového zadního trojúhelníku Flex Pivot, které bylo speciálně přizpůsobeno 100 mm zdvihu a vlastnostem 29-palcového celoodpruženého XC modelu. V porovnáním s Nerve CF však nemá tlumič plovoucí uložení a je pevně přichycen k rámu, což šetří hmotnost a udržuje čisté a ladné křivky. Díky excelentní technologii anti-squat kinematics se Lux CF nepohupuje při šlapání do kopců a přitom citlivě tlumí a zajišťuje kontrolu a bezpečí ve sjezdech.

Rozšířená hlavová trubka společně s vnímavým odpružením poskytuje ještě lepší ovladatelnost a bezpečné řízení ve vysokých rychlostech. Použité technologie Canyon jako ochrana řetězové vzpěry Chainsuck plate vložená do karbonu a patentovaná Impact Protection Unit (IPU), která ochraňuje horní rámovou trubku před poškozením v případě pádu dotvářejí celkový špičkový sportovní maratonský XC bike. Všechny modely Lux CF jsou uzpůsobeny k vnitřnímu vedení ovládání teleskopické sedlovky. 100% maratonský full - jak dokázal Alban Lakata svým vítězstvím na závodu Leadville 100 v rekordním čase.

modely

Lux CF 9.9 TEAM 5.399 €

Lux CF 9.9 SL 4.699 €

Lux CF 9.9 3.899 €

Lux CF 8.9 3.299 €

Lux CF 7.9 2.799 €

Lux CF 29 Frameset 1.599 €

Lux CF 29

Impact Protection Unit (IPU)

V případě pádu zarážka zabrání protočení řidítek a tím poškovení rámu. Zarážka je upevněna dvěma dutými šrouby, které zárověň slouží jako bezpečnostní doraz. Jinými slovy, když je pád opravdu tvrdý, tak se šrouby zlomí, ale na rámu bude jenom pár oděrek.

TAPERED STEERER

Vysoká tuhost a přesnost řízení – v kombinaci s vhodnou vidlicí zaručí kónická hlavová trubka lepší ovladatelnost v rychlých sekcích trati. Díky tomuto je Lux CF ideální kolo pro maratonské a XC tratě, kde je potřeba přesné vedení kola.

FLEX PIVOT

Když je jednodílná karbonová zadní stavba stlačena sedlové vzpěry Flex Pivot se zachovají jako listové pružiny a převeznou roli zadního čepu. Vlastnosti materiálu a design sedlových vzpěr umožňují prohnutí 3,5°, které by normálně pohltily ložiska. Inovovaný Flex Pivot mininalizuje váhu a nároky na údržbu bez kompromisů ve výkonu odpružení, jeho tuhosti a spolehlivosti.

Pevné uchycení tlumiče

Pevné uchycení tlumiče dává Lux CF výnosntně založenou, mírně progresivní kinematiku. Také snižuje váhu kola.