Bohužel, nezasíláme do této destinace.

Prosím kontaktujte nás. Jsme k dispozici dnes do 16:30: 226 259 001
Obtížnost: lehké
Tyto úkony zvládne každý kdo se zajímá o cyklistiku. K těmto opravám nepotřebujete buď vůbec žádné nářadí nebo si vystačíte s tím standardním jako jsou imbusové klíče, kleště nebo šroubovák. V této kategorii najdete především jak provést na kole nastavení.
Vytisknout článek

Oblast využití horských kol

english version (original)

Ať už jezdíte cokoliv, Canyon nabízí horská kola, která budou splňovat vaše potřeby. Zde je několik tipů, jež vám pomohou zjistit, jaké kolo je pro vás nejlepší:

Cross Country-Závodní nasazení

Do skupiny těchto bajků Canyon patří: Grand Canyon, Nerve AL, Nerve CF, Lux CF

Chcete jezdit rychle cross-country? Pokud ano, pak vašim potřebám bude nejlépe vyhovovat právě tato skupina kol. Tyto bajky jednoduše volají po extrémní síle v nohách a rychlostí blesku vás provezou po okruzích a cross-country tratích. Jsou optimalizovány tak, aby byly co nejlehčí, a mají menší zdvihy než jejich kolegové z jiných kategorií MTB. Poněkud nataženější posed jezdce na těchto kolech hovoří o jeho závodních ambicích. Kola určená pro cross-country nabízejí výtečný přenos síly při jízdě do kopce, při rychlých sjezdech však od svého jezdce vyžadují značnou míru jízdní zručnosti a dovednosti. Bajky v této kategorii mají často pevnou zadní stavbu, což znamená, že nedisponují zadním odpružením. Díky tomu jsou však výrazně lehčí. Absence zadního pružení nicméně také znamená, že u zadního kola je v hodně rozbitém terénu vyšší pravděpodobnost ztráty kontaktu s povrchem a s tím související ztráta síly.

Maratony / Závody

Do skupiny těchto bajků Canyon patří: Nerve, Grand Canyon, Lux CF

Chcete se poměřovat s ostatními, ale nechcete dělat kompromisy co do pohodlí? Pak vám bude nejlépe vyhovovat bajk pro maratony. Kola v této kategorii jsou relativně lehká, jsou celoodpružená a jezdci nabízejí poněkud vzpřímenější posed než závodní rakety v kategorii závodních cross-country kol. Jsou ideální pro vyjížďky ve středně náročném terénu. Nejsou nicméně vhodná pro použití v bike parcích nebo v extrémně náročném terénu. Bajky v této kategorii ocení sportovně založení cyklisté, jimž nabídnou výtečnou kombinaci mezi dobrými vlastnostmi při stoupání a slušnými charakteristikami pro sjezdy.

Cross Country / All-Mountain kola

Do skupiny těchto bajků Canyon patří: Nerve AL, Spectral

Toužíte po vyváženém stroji, který s vámi vysviští kopce a skvostně protáhne divočejšími sjezdy? Jezdíte často po stezičkách vedoucí stranou ušlapaných cest? Jezdíte rádi dlouho a spíše na pohodu? Pokud na všechny tyto otázky odpovíte kladně, pak je pro vás nejlepší volbou all-mountain bajk. Kola v této kategorii jsou celoodpružená, nabízejí uvolněný a vzpřímenější posed a jsou stále ještě relativně lehká. Díky tomu jsou dokonalými společníky pro dlouhé vyjížďky, na kterých se nikdo nikam nežene. Řízení je hračkou, tato kola vás budou skvěle poslouchat. Při sjezdu je snadné mít kolo pod kontrolou, relativně nízká váha vám při výjezdech pomůže vzdorovat gravitaci.

Enduro / Freeride

Do skupiny těchto bajků Canyon patří: Strive AL, Torque ES, Torque DHX

Než abyste se mořili do kopce, raději rychle zfičíte dolů? Chcete, aby odpružení vašeho stroje mělo rezervy pro případ, že na něm budete muset pár metrů skočit? Pak je enduro to pravé ořechové, co potřebujete. U těchto kol je důraz kladen na sjezdy po zrádných trailech, dropy a dlouhé sešupy dolů. Aby měl jezdec nad svým kolem optimální kontrolu, posed na těchto kolech je vzpřímený, řídítka jsou velice široká. Vzhledem k těžkému a bytelnému rámu, komponentům a obrovským rezervám zdvihu je váha těchto bajků poněkud vyšší než u jejich kolegů v jiných kategoriích. Jízda do kopce a dlouhé vyjížďky jsou na těchto kolech sice možné, budou však od vás vyžadovat mimořádnou fyzickou zdatnost.

Freeride

Do skupiny těchto bajků Canyon patří: Torque DHX

Chcete jet, kam vás řídítka zavedou? Chtěli byste mít kolo, které zvládne vše, a navíc má maximální možný zdvih? Jízdu do kopce moc nemusíte, dlouhé sešupy z kopce dolů jsou však tím, pro co bije vaše srdce? Pak vám doporučujeme, abyste šli do freeride bajku. Tato kola zvládnou prakticky všechno, bez ohledu na to, zda jste v bike parku, jezdíte na rozbitých trailech nebo třeba i pádíte úplně mimo cesty. Extrémně vzpřímený posed a celková vyšší váha tohoto kola výrazně ztěžují dlouhé vyjížďky a výjezdy. Na druhou stranu vám tohle všechno poskytuje optimální kontrolu při sjezdu a ve chvílích, kdy ze sebe chcete v bike parku dostat to nejlepší.


Canyon důsledně kontroluje kvalitu informací uvedených v tomto Centru technické podpory. Jakékoliv opravy nebo úpravy na kole jsou na vaši zodpovědnost. Nevíte-li jak něco opravit zašlete kolo do Canyonu nebo jej svěřte odbornému servisu. Canyon neposkytuje záruku a ani nepřebírá žádnou zodpovědnost za informace obsažené v tomto Centru technické podpory.


Pomohl vám tento článek?anone

Pure Cycling.