Bohužel, nezasíláme do této destinace.

přehled států kam zasíláme

Naše servisní místo bude dostupné opět zítra od 8:30. Zašlete nám prosím e-mail.

PRO VLÁDU NAD PEKLEM POTŘEBUJETE ĎÁBELSKY KOMFORTNÍ TECHNOLOGII

Jaký je rozdíl mezi dobrým rámem a excelentním rámem?
Oba jsou tuhé, oba nabízí skvělý přenos síly při šlapání, ale excelentní rám snižuje zatížení jezdcových svalů.

Vertical Comfort Lateral Stiffness

Tahle zkratka stojí za skvělým komfortem, který již několik let nabízejí rámy Canyon. VCLS technologie nám umožňuje snížit úroveň vibrací působících na jezdce až do té míry, že prokazatelně odlehčuje tlak na jeho svaly. Uspořená energie pak může být naplno použita pro další zrychlování. Aby však tato energie nešla jen tak, do prázdna, tak všechny rámy Canyon navíc poskytují nekompromisní úroveň boční tuhosti.

PRAKTICKÝ VÝZKUM PRO LEPŠÍ KOMFORT

Komfort se během několika posledních let stává stále důležitějším tématem. Začali jsme řešit toto téma již před mnoha lety a ve spolupráci s Ústavem pro kompozitní materiály (IVW), stejně jako v programu Inovace pro středně velké firmy jsme začali zkoumat absorbující vlastnosti rámů silničních kol při nárazech. V řadě společných projektů, včetně jednoho podporovaného Spolkovým ministerstvem pro hospodářství a technologie, bylo dosaženo významného zlepšení komfortu. Například metodou množstevního vyhodnocování otřesů a úrovně komfortu, kterou jsme vyvinuli, umožňuje údaje o vzniklých vibracích zjišťovat v reálném silničním provozu pomocí speciálních měřicích sad kol. Shromážděné údaje nám umožní soustředit se na další rozvoj našich rámů i dílů a má za následek hmatatelné zvýšení výkonu pro každého zákazníka Canyon.

S podporou:

Obrázek ukazuje , že otřesy mají podstatně menší vliv na rámy s technologií VCLS než na běžných rámech.  Optimalizovaný design rámu s VCLS snižuje vertikální otřesy na sedlovku až o 50%, což způsobuje, že jezdec vynaloží daleko menší energii k vyrovnávání otřesů. Díky této optimalizované konstrukci rámů vyvinutých v Canyonu, štíhlejším vzpěrám a speciálním VCLS komponentům, jako jsou vidlice a sedlovka, je rám schopný absorbovat jakékoliv otřesy přicházející od podkladu. Zároveň však rám poskytuje vynikající boční tuhost a převádí energii jezdce do zrychlení vpřed v poměru 1:1.

KOLA CANYON NABÍZEJÍ\NTECHNOLOGII VCLS V\NNĚKOLIKA FORMÁCH

Technologii VCLS, která je v závodní cyklistice úspěšně používána již několik let, lze nalézt v různých formách na několika místech rámů Canyon, ale i na dalších částech kola, protože nechceme stavět jen rámy, ale celé dokonalé a efektivní pružící systémy.

VCLS MODUL

Perfektní propojení v "srdci" rámu. Štíhlejší design trubek v napojení horní rámové trubky, sedlové trubky a zadních vzpěr, stejně jako speciální upsořádání vrstev našich karbonových rámů zaručuje, že VCLS Modul zlepšuje funkci "centra kontroly komfortu" rámu při zachování trvale vysoké úrovně boční tuhosti. Tento typ designu rámu redukuje vertikální nárazy, které "odfiltruje" sedlovka, až o 50%. Navíc tento unikátní design zaručuje perfektní souhru všech dalších částí VCLS, které mohou na kole být použity.

MAXIMUS SEATTUBE

Maximální tuhost středové části. Větší kontaktní plocha patentované trubky Maximus Seattube a nadimenzované vzpěry zadní stavby zaručují enormní boční tuhost středové části a efektivní přenos síly při šlapání. Plochý profil trubek, který se napojuje do středové části, je také daleko lehčí.

Sedlová trubka Maximus Seattube je základem našeho postupného vývoje rámů od roku 2005. Sedlová trubka Maximus Seattube je neustále vylepšována díky našemu revolučnímu optimalizačnímu algoritmu a dnes tvoří funkční celek integrovaný spolu s modulem VCLS, vzpěrami VCLS a VCLS sedlovkou.

VCLS STAYS Inovace u zadní stavby

Důmyslně provedené a ultralehké sedlové vzpěry prokazatelně zlepšují komfort rámu bez snížení boční tuhosti. To je umožněno díky štíhlejšímu speciálnímu designu trubek u našich karbonových i hliníkových rámů. Hliníkové vzpěry umocňují kladné účinky a v případě karbonu jsme navíc ještě použili speciální karbonová vlákna s unikátním uspořádáním vrstev. To má přímý vliv na komfort jezdce a prokazatelně to zmírňuje zátěž na jeho svaly.

VCLS BLADES

Nejvyšší zlepšení komfortu se dosáhne s vidlicí One One Four SLX. Vidlice je nejdůležitější finální část špikového rámu. Přesné řízení, bezpečnost a nízká hmotnost jsou klíčové pro dosažení optimálního výkonu při jízdě. To je přesně to, co námi vyvinutá karbonová vidlice One One Four SLX dosahuje.

Nohy vidlice VCLS ve své spodní části absorbují nárazy přímo z povrchu a jsou velmi lehké. Větší průměr korunky vidlice pak zaručuje optimální rozložení zatížení a zároveň zabraňuje deformacím při agresivních sprintech a manévrování.

VCLS POST

Spojnice mezi kolem a jezdcem. Jezdec je v kontaktu s kolem ve třech bodech. Nejdůležitější z těchto kontaktních bodů je sedlo. Nerovný povrch, jak na silnici, tak v terénu vytváří vibrace, které se přenášejí na jezdce skrz sedlo, což způsobuje větší zatížení na svaly. Protože je naším cílem vytvořit to nejlepší kolo, naše VCLS technologie proto nekončí jen u rámu. Sedlovky VCLS Post jsou ideální propojením mezi jezdcem a strojem. Sedlovka VCLS Post prodělala od roku 2009 již pět fází vývoje a dosahuje až 50 %ní snížení intenzity extrémních otřesů.

Toho bylo dosaženo použitím speciálních karbonových a bazaltových vláken a to vše při zachování stejné úrovně boční tuhosti a nesnížené výkonosti. Vylepšujeme naše sedlovky v každé modelové řadě. Kolo Aeroad CF je osazeno aerodynamicky zlepšenou sedlovkou VCLS Aero, kola Ultimate CF /CF SLX a Ultimate AL mají klasickou sedlovku VCLS a naše hardtaily jsou vybaveny sedlovkou Monolink.

VCLS TECHNOLOGIE V\NPROFESIONÁLNÍ \NCYKLISTICE

Technologie VCLS je jak precizně vypracovaná, tak i vysoce účinná a je intenzivně využívána v závodech UCI WorldTour. Poznatky, které získáváme, proudí přímo do našich výrobků, což je přínosem pro naše zákazníky. Menší zatížení na jezdce, větší výkon na silnici i v terénu, který zužitkujete v další požitek z jízdy.