Bohužiaľ, nezasielame do tejto destinácie.

SERVICE CHAT TALK TO THE PEOPLE THAT BUILD YOUR BIKE:

CHAT IS NOT AVAILABLE RIGHT NOW. WE WILL BE BACK ONLINE SOON.

Budeme opäť dostupní v Pondelok od 08:30. Zašlite nám e-mail.

Aeroad

Cf slx

MADE FOR Racing.

Bicykel číslo 1 na svete. Prepracovaný. Koncept Aeroad stelesňuje závodnú cyklistiku v jej najčistejšej forme. Od chvíle kedy sme prvýkrát predstavili Aeroad CF v roku 2010 neprestali prichádzať úspechy: víťazstva na najväčších jednodňových klasikách a monumentov, dresy vedúcich pretekárov vo všetkých troch Grand Tours a najvyššia priečka v UCI rebríčku individuálnych jazdcov tri roky po sebe. S takýmto odkazom sme si nastavili pre nový vývoj vysokú latku. Absolútny výkon vo všetkých oblastiach. Žiadne skratky. Žiadne kompromisy.

Aeroad CF SLX spája dohromady najlepšie aerodynamiku s klasickými parametrami pre víťazný cestný bicykel: maximálna tuhosť, nízka hmotnosť rámu, výnimočné ovládanie a suverénny komfort. Agresívne jazdná pozícia dosiahnutá vďaka našej Pre Geometry a komplexná integrácia kľúčových komponentov ako kokpit, sedlovka a bŕzd pre ďalšiu optimalizáciu aerodynamiky, Aeroadu CF SLX sa podarilo dostať výkon cestného bicykla na ďalšiu úroveň.

Michael Adomeit / konštruktér

 • "AEROAD CF SLX je v istom slova zmysle spojenia Ultimate CF SLX a Speedmax CF, kombinuje výhody oboch týchto bicyklov."

 • "Celý bicykel je navrhnutý tak aby bol maximálne aerodynamický. Design a aerodynamika musí ísť ruka v ruke."

 • "Vo 45 km/h je odpor vzduchu 90% všetkého čo pôsobí proti jazdci."

 • "Kokpit má obrovský vplyv na aerodynamiku, pretože je nábežnou hranou bicykla."

In comparison to predecessor

 • -19% wind resistance With Aerocockpit
 • +17% stiffness Frameset
 • -13% weight Frameset
 • -13,5W Aero-Drag At 45 km/h

Integrated
Design.

Wolfgang Kohl / konštruktér

 • "Chceli sme postaviť bicykel ktorý je výkonný a dostatočne ľahký pre úniky z peletónu , nástupy v stúpaniach alebo víťazstvo vo šprintoch."

 • "Naše WorldTour tímy plánujú s týmto bicyklom zvíťaziť v najväčších svetových pretekoch. My chceme našim produktom uspokojiť ich vysoké nároky."

 • "Nový dizajn bol potvrdený niekoľkými testami vo veternom tuneli. Každá plocha na bicykli bola vytvarovaná pre optimálny aerodynamický výkon a má osobitý úlohu rovnako ako je súčasťou celého systému."

 • "Každá časť bicykla je dôležitá - rám, vidlica, sedlovka a aero-kokpit. Keď bojujete o každý Watt musí každá časť bicykla pracovať vo váš prospech."

Aerokokpit CF Aerokokpit je charakteristický pre Aeroad CF SLX. Aerodynamika jazdca, ktorá prispieva približne z 80 % celkovému odporu vzduchu je veľmi dôležitá. Znížením šírky riadidiel o 10mm v kombinácii s našou výkonnostne zameranú Pre Geometry môže jazdec dosiahnuť kompaktnejší a aerodynamickejších pozície.

Aerokokpit CF Aerokokpit CF je úplne novo vyvinutý Canyonem a hrá hlavnú úlohu v aerodynamickom výkonu Aeroad CF SLX. Skladá sa z riadidiel s integrovaným predstavcom, Aerokokpit CF je perfektne integrovaný so zvyškom rámu ako z hľadiska dizajnu tak výkonu.

Hlavová trubka Pre dosiahnutie našich vysokých cieľov v oblasti ovládania, váhy a tuhosti sme sa rozhodli postaviť Aeroad CF SLX s nezúženým 1 1/4" krkom vidlice. Napriek väčší priemer krku vidlice je čelná plocha rámu stále obmedzená na absolútne minimum vďaka ultra kompaktným ložiskám hlavového zloženia Acros spoločne s hlavovou trubkou v tvare presýpacích hodín.

Kapotáž zadného kolesa Kapotáž zadného kolesa integrovaná do unikátnej sedlovej rúrky poskytuje výraznú aerodynamickú výhodu. S čo najplynulejším prechodom medzi rámom a zadným kolesom sa značne zlepšuje prúdenie vzduchu okolo celej zadnej časti bicykla. Toto tiež zlepšuje aerodynamiku zadného kolesa.

Aero sedlovka Plochá horná rámová trubka a integrovaná sedlová objímka potvrdzujú 100% zameranie na aerodynamický výkon a integráciu komponentov na celom Aeroad CF SLX. Vďaka chýbajúce vonkajšie podsedadlové objímke končí sedlová trubka v spojení s hornou rámovou trubkou a pomáha znižovať celkovú plochu.

VNÚTORNÉ VEDENIE LANIEK Vďaka umiestneniu vstupných a výstupných otvorov laniek na hornej a spodnej rámovú trubku vedú lanka priamym smerom a to zaručuje plynulý, spoľahlivý a dlhotrvajúci výkon. Vstupné otvory na hlavové rúrke boli dizajnované tiež pre použitie Aerokokpitu CF takže všetko vedie priamo do rámu.

< ?php Config::translate('specials-aeroad-cf-slx-tech07_head'); ?> Výsledky našich testov nám pomohli postaviť spodnú rámovú trubku Aeroad CF SLX ktorá zabezpečuje extrémne tuhú hlavovú trubku a vynikajúci aerodynamický výkon súčasne. Čísla hovoria samy za seba: Tuhosť hlavovej trubky - 100N/°, Tuhosť osky - 70N/mm.

BRZDY SHIMANO S PRIAMU MONTÁŽOU Zatiaľ čo trend u aerodynamických rámov je montáž brzdy pod šliapací stred, my sme u Aeroad CF SLX použili ľahko upravenú prednú brzdu s priamou montážou aj vzadu. Testy vo veternom tuneli preukázali, že sa jedná o zďaleka najefektívnejšie riešenie.