Říj 24, 2019 Canyon.com
Canyon // Novinky a příběhy

Rampage 2019: zúčtovaní v púšti v Utahu

Říj 24, 2019 Canyon.com

Red Bull Rampage vo Virginu v Utahu je poslednou zastávkou kalendára FMB World Tour 2019 - a je to najprestížnejšie freeride akcia roka. Sú pozvaní len tí najlepší svetový jazdci.

Rampage 2019: zúčtovaní v púšti v Utahu // Photo: Canyon.com

Čo robí Rampage tak okázalým? Je to jednoduché. Jazdci a ich dvojčlenné tímy si musia postaviť vlastnú lajnu v tom najťažšom a najprudšom terénu. A potom ju tiež musí zísť. Vo veľkom zúčtovanie 25.10.2019, porotcovia hodnotia štyri hlavná kritériá: výber trasy, triky, skoky a štýl s rýchlosťou.


26 ročný Belgičan Thoman Genon je jedným z najväčších mien na medzinárodnej slopestylové scéne, na štart v Utahu sa postaví s našim zjazdovým modelom Sender. Svojim typickým štýlom vie ako zaujať rozhodca a získať tak vysoké skóre - tiež presne vie ako adaptovať svoju techniku ​​v extrémnom a nič neodpoštějícím terénu v Utahu. Prechod z dirtového na zjazdový bicykel nie je pre tohto svetového jazdca žiadny problém. V posledných rokoch sa na Rampage štyrikrát umiestnil v top six - v roku 2018 si kombináciou skvelých trikov a perfektné technické jazdy zabezpečil 5. miesto. Ale tento rok zatiaľ nejde všetko úplne podľa plánu ...


V marci 2019 Thomas vstúpiť do sezóny s veľkými ambíciami. Počas sekundy sa všetko zmenilo. Na Crankworx Rotoura na Novom Zélande to jeho rameno nevydržalo - nasledoval tvrdý dopad. Akcia skončila. Tommy hneď odcestoval do Európy aby podstúpil operáciu, tohtoročné sny o umiestňovaní medzi najlepšími sa rozplynuli. Namiesto toho ho čakali nekonečné týždne rehabilitácie - to tiež znamenalo dlhú dobu bez bicykla. Každý kto toto niekedy zažil vie ako náročné je len sledovať a nezávodit. Ale Tommy bolesť transormoval v inšpiráciu, dal všetko do rehabilitácie, aby bol fit čo najskôr to je možné. Niekedy v polovici júla sa všetko začalo otáčať - prvýkrát po štyroch mesiacoch mohol Tommy na bicykel, strávil celý deň na svojom enduro biku. Tiež dokázal odísť niekoľko jázd na zjazdovom bicykli v Bikeparku Chatel. Rameno to vydržalo - všetko sa začalo hýbať správnym smerom. V polovici augusta Tommy vynechal Joyride vo Whistleri a zameral svoju prípravu na Rampage. A teraz je späť v Utahu a je pripravený do toho dať úplne všetko.


Na Red Bull Rampage bude Tommy G štartovať na modeli Senderze CF, zjazdovom závodnom bicykli značky Canyon. Tento model je vyvinutý pre vysoké rýchlosti, veľké skoky a najtechnickejšie zjazdy.

Viewport: 
Loading...