Bohužiaľ, nezasielame do tejto destinácie.

ONLINE CHAT SPÝTAJTE SA NAŠICH ODBORNÍKOV:

CHAT NIE JE MOMENTÁLNE DOSTUPNÝ. ČOSKORO BUDEME OPÄŤ ONLINE.

Naše servisné miesto bude dostupné opäť zajtra od 8:30. Zašlite nám prosím e-mail.

VCLS POST 2.0

Určitě jste to už zažili. Při delší jízdě a čím delší jízda, tím je to horší - Nárazy, které působí z nerovností na povrchu silnice přímo na tělo jezdce mají podstatný vliv na únavu svalů. Nejcitlivější oblast kontaktu mezi jezdcem a kolem je sedlo nebo přesněji sedlovka, která drží 70% jezdcovy hmotnosti. Při nárazech a vibracích pak jsou jezdcovy záda a svaly nohou vystaveny vysoké zátěži a znatelně se snižuje efektivní síla potřebná pro jízdu. Realizace nové sedlovky VCLS Post 2.0 je výsledkem spolupráce vývojového týmu Canyon a experty na ergonomii z Ergonu, kteří společně úspěšně vylepšili tlumící vlastnosti sedla a také snížili působení nárazů a vibrací na jezdcovo tělo o více než 18% oproti konvenčním sedlovkám. Zvýšení úrovně komfortu není jen změřené, ale hlavně citelné na vlastní kůži. To ulevuje zátěž svalů a jezdec se cítí podstatně pohodlněji a udrží lepší výkony po delší dobu.

 

Patentovaný pružící mechanismus – hmotnost 220g – 100% bez údržby
Tento systém reprezentuje revoluci v technologii sedlovek. Funkční princip sedlovky VCLS Post 2.0 je založen na dvou paralelních nezávislých listových protikusech s plovoucím uchycením. Tento výrobek je optimální kombinací lehké konstrukce, flexibility, vysoké únosnosti zátěže a torzní tuhosti.

Nyní skladem. Objednat zde>>

(zleva) Erik Zabel, Sebastian Jadczak (Product Manager) a Lutz Scheffer (Hlavní konstruktér) při zkoušce měření technologií 2-D.

(zleva) Erik Zabel, Sebastian Jadczak (Product Manager) a Lutz Scheffer (Hlavní konstruktér) při zkoušce měření technologií 2-D.

Při jízdě přes nerovnosti na silnici zaručuje 20mm prostor a směr pružení nejlepší možné tlumení nárazů - a to vše při hmotnosti jen 220g a 100% bez údržby. Je to flexibilní uložení dvou VCLS protilehlých pružin vyrobených karbonového kompozitu, které umožňuje toto pružení. Odolná, lehká a nenáročná kluzná ložiska na sedlovce pak zajišťují, že se obě pružiny sedlovky můžou nezávisle pohybovat. Plovoucí uchycení sedlovky pak zaručuje, že sklon sedla zůstává i při pružení znatelně nižší než na běžných pružících sedlovkách.

Uchycení Flip Head navíc umožňuje přesazení sedla o 12 mm. Úhel sedla je jednodušeji nastavitelný díky pohybu protilehlých pružin nahoru a dolů. Jakmile pak docílíte ideální pozice, stačí pevně přidržet obě pružiny a zafixovat pozici sedlovky šroubkem na jejím spodním konci. Méně zátěže znamená vyšší výkony: sedlovka VCLS Post 2.0 posouvá úroveň komfortu u silničních kol do úplně jiné roviny. VCLS Post 2.0 je standardně osazena na všech našich ES (Ergospeed) modelech a je možnou příplatkovou výbavou pro silniční kola Canyon (kromě modelů Aeroad).

Pure Cycling.